Kiedy mówimy o placach zabaw, najczęściej mamy na myśli ofertę aktywności i rozrywki dla dzieci. Pomysł, aby także dorośli korzystali z placów zabaw jest stosunkowo nowy. Oczywiście miejsca dla dorosłych, takie jak siłownie na świeżym powietrzu, można znaleźć już prawie w każdej miejscowości.

czytaj więcej ...

Jest nam bardzo miło, że możemy poinformować o kolejnym montażu zestawów zabawowych na terenie naszej gminy. W miejscowości Łysa Góra przy Amfiteatrze KRAKUS zostało zamontowane urządzenie wielofunkcyjne "Zamek Orlik" oraz altanka dla dzieci.

czytaj więcej ...

Na terenie gminy Dębno przy amfiteatrze w Dołach, wykonano ważną inwestycję dla mieszkańców. W ramach rewitalizacji zagospodarowania terenu zostały wybudowane chodniki i altana. Natomiast dla dzieci zamontowano wielofunkcyjne urządzenie zabawowe - Statek Wodnik.

czytaj więcej ...

Kiedy z inicjatywy lokalnej społeczności czy instytucji, powstaje nowy plac zabaw wszyscy cieszą się jego kolorowymi, lśniącymi nowością urządzeniami, które zachęcają do wspaniałej zabawy. Jednak oprócz radości, jaką z pewnością przyniosą takie miejsca użytkownikom, pojawiają się także nowe obowiązki.

czytaj więcej ...

Po co tworzyć tematyczny plac zabaw? Tematyczny plac zabaw to jeden z najlepszych sposobów, aby nauka stała się rozrywką. Włączenie motywu historycznego, technicznego lub naukowego do projektu może sprawić, że plac będzie miejscem o walorach zarówno edukacyjnych, jak i zabawowych.

czytaj więcej ...

Jeśli kiedykolwiek wspinałeś się na skałę, bawiłeś się liśćmi lub posadziłeś rośliny, doświadczyłeś naturalnej zabawy. Te naturalne place zabaw są projektowane w taki sposób, aby jak najbardziej uwzględnić warunki środowiskowe miejsca gdzie urządzenia mają być instalowane.

czytaj więcej ...

Świat nie stoi w miejscu. Jak w każdej innej dziedzinie, także w przypadku placów zabaw widać postęp, ewolucję a czasami nawet rewolucję. Przyjrzyjmy się tym zamianom.

czytaj więcej ...

Czy pamiętasz czas huśtania się wysoko do nieba i marzeń o lataniu? Albo zjeżdżanie na zjeżdżalni, w pogoni za kolegą z podwórka? Wielu z nas czule wspomina czasy, kiedy życie kręciło się wokół placu zabaw.

czytaj więcej ...

Wizyta na placu zabaw to więcej niż zabawa. Pozwala dzieciom ćwiczyć swoje ciała, mózgi i umiejętności społeczne. Daje im również szansę na swobodną zabawę, która jest ważna dla zdrowego rozwoju. Jednak ich bezpieczeństwo jest najważniejsze. Warto się upewnić, że sprzęt do zabawy jest bezpieczny.

czytaj więcej ...

Otwarta Strefa Aktywności w Jaroszowcu (Gmina Klucze) to miejsce rekreacyjne z placem zabaw, siłownią plenerową oraz strefą relaksu.

czytaj więcej ...

"Budowa placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Wieliczce" w ramach Realizacji projektu "Czas zapisać dziecko do przedszkola"(Gmina Wieliczka)

czytaj więcej ...

Budowa obiektów małej architektury służących rekreacji codziennej obejmująca dostawę urządzeń, ich montaż, wykonanie nawierzchni bezpiecznej oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Bogucice.

czytaj więcej ...

Budowa placu zabaw wraz z terenem rekreacyjnym i infrastrukturą towarzyszącą w Podstolicach (Gmina Wieliczka)

czytaj więcej ...

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez przebudowę placu zabaw w miejscowości Baczków.

czytaj więcej ...

Dwie Otwarte Strefy Aktywności powstały w Pcimiu - jedna tuż przy budynku szkoły podstawowej, druga na Działach w okolicach budynku OSP - przy szlaku turystycznym. Trzecia OSA powstała w Stróży, naprzeciwko budynku szkoły podstawowej, a czwarta w Trzebuni, przy budynku szkoły podstawowej.

czytaj więcej ...