Technologia

Produkowane przez nas place zabaw są bezpieczne i ekologiczne. Wszystkie materiały stosowane w procesie wytwarzania charakteryzują się trwałością, wysoką jakością oraz posiadają wymagane atesty, potwierdzające ich zgodność z polskimi i europejskimi normami.

DREWNO KLEJONE – wersja PREMIUM

Drewno sosnowe, klejone warstwowo, o przekroju kwadratowym 90 x 90 mm z zaoblonymi krawędziami. Drewno zabezpieczone jest przed działaniem czynników atmosferycznych poprzez trzykrotne malowanie profesjonalnymi, specjalistycznymi preparatami do głębokiej impregnacji drewna. W produkcji tego rodzaju materiału posiadamy ponad 20 lat doświadczenia, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość wykonania.

Wszystkie drewniane elementy konstrukcyjne montowane są na ocynkowanych kotwach, betonowanych w gruncie zgodnie z normą.

Powierzchnie czołowe słupów są zabezpieczone kapturkami z tworzywa, eliminując wchłanianie wilgoci.

METAL – wersja METAL


Elementy konstrukcyjne urządzeń metalowych wykonane są z profili zamkniętych o przekroju kwadratowym 80 x 80 mm, poddane obróbce strumieniowo-ściernej, fosforanowaniu żelazowym, zastosowaniu podkładu cynkowego, a następnie malowaniu proszkowym.  Urządzenia montowane są w gruncie poprzez betonowanie, zgodnie z normą.

Powierzchnie czołowe słupów są zabezpieczone kapturkami z tworzywa.

KOTWY
Wszystkie urządzenia drewniane osadzane są w gruncie za pomocą metalowych, ocynkowanych kotew, co całkowicie chroni drewno przed szkodliwym wpływem wilgoci z gruntu, jak również znacząco zwiększa stabilność konstrukcji urządzeń.
ELEMENTY METALOWE W URZĄDZENIACH
Konstrukcyjne elementy metalowe, podejścia, barierki, wykonane są z profili zamkniętych kwadratowych lub okrągłych. Wszystkie elementy metalowe, poddane są obróbce strumieniowo-ściernej, fosforanowaniu żelazowym i na tak przygotowaną powierzchnię stosuje się podkład cynkowy, a następnie całą powierzchnię maluje się proszkowo lub natryskowo specjalnymi oraz odpornymi na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie farbami epoksydowymi.
ŁAŃCUCHY
W naszych urządzeniach wykorzystujemy łańcuchy ogniwowe o ogniwach krótkich wykonane ze stali nierdzewnej.
ŚRUBY
Do produkcji urządzeń stosujemy śruby ocynkowane i zabezpieczone plastikowymi zaślepkami oraz wkręty ze stali nierdzewnej.
PŁYTY HDPE
W zależności od wybranej opcji wykończenia, zabezpieczenia boczne oraz daszki mogą być wykonane z tworzywa HDPE – materiału bardzo trwałego oraz odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Płyta HDPE jest odporna na działanie UV, zadrapania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Nie wymaga malowania.
LINY
W urządzeniach zręcznościowych, poszczególne elementy wykonano ze specjalnych i bardzo wytrzymałych lin z rdzeniem stalowym. Liny te są wytrzymałe na warunki atmosferyczne i dewastację oraz bardzo przyjazne dla użytkowników.

Proces technologiczny